6 typów ludzkiej żywności, której psy nie mogą jeść

Advertisements

Dedykowani miłośnicy psów są zazwyczaj bardzo życzliwymi ludźmi. Dzielimy nasze serca i domy (a dla niektórych szczęśliwych psiaków nawet nasze kanapy i łóżka) z naszymi psimi kumplami. Z pewnością nie ma nic złego w dzieleniu się naszymi ulubionymi produktami z naszymi psiakami, prawda? Niekoniecznie. Wiele pokarmów, takich jak owoce i warzywa, które ludzie trawią bez problemu, może siać spustoszenie w organizmie psa powodując poważne problemy zdrowotne. Z drugiej strony, niektóre pokarmy spożywane przez ludzi mogą zostać wprowadzone do diety psa, a nawet przynieść mu korzyści zdrowotne, takie jak wzmocnienie stawów, lepszy oddech i odporność na alergie.

Ale zanim dasz swojemu psu produkty, których pragną, przeczytaj i dowiedz się, które z nich nie są bezpieczne dla psa – zawsze staraj się wybrać wysokiej jakości karmy dla psów jako główną dietę psa.

Czekolada

To nie jest tylko miejska legenda. Czekolada zawiera toksyczne substancje zwane metyloksantynami, które są stymulantami hamującymi proces metaboliczny psa. Nawet niewielka ilość czekolady, zwłaszcza ciemnej, może powodować biegunkę i wymioty. Duża ilość może wywołać drgawki, nieregularną pracę serca, a nawet śmierć. Nie trzymaj czekolady w miejscu dostępnym dla Twojego psa. Jeśli jednak Twój pies spożyje czekoladę, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem weterynarii!

Advertisements
Prev