6 druhů lidských potravin, které psi nemohou jíst

Advertisements

Oddaní milovníci psů bývají velmi laskaví lidé. Sdílíme svá srdce a domovy (s některými šťastnými štěňaty dokonce i naše postele) s našimi psími kamarády. Určitě není nic špatného na tom, když se o své oblíbené jídlo podělíme i s našimi psy, že? Ne nutně. Mnoho potravin, jako je ovoce a zelenina, které lidé jednoduše stráví, může způsobit v psím těle zmatek a vážné zdravotní problémy. Na druhou stranu některá jídla, která lidé jedí, mohou být součástí psí stravy, a dokonce mohou mít zdravotní výhody, například posílení kloubů, lepší dech a imunitu vůči alergiím.

Než však svému psovi dáte jídlo, které máte rádi, čtěte dál a ujistěte se, která jídla nejsou pro vašeho psa bezpečná, a vždy si jako hlavní stravu svého psa vyberte kvalitní krmivo pro psy.

Čokoláda

To není pouze městská legenda. Čokoláda obsahuje toxické látky zvané methylxanthiny, což jsou stimulanty, které zastavují metabolický proces psa. I jen trochu čokolády, zejména hořké, může způsobit průjem a zvracení. Velké množství může způsobit záchvaty, nepravidelnou srdeční funkci a dokonce i smrt. Nemějte čokoládu na místě, kam má váš pes přístup. Pokud váš pes pozře čokoládu, kontaktujte co nejdříve veterináře nebo některou helplinku týkající se zvířat.

Advertisements
Prev