11 łatwych w utrzymaniu psów dla zapracowanych ludzi

Advertisements

Jeśli chcesz mieć psa towarzysza, ale nie chcesz wkładać w to zbyt wiele wysiłku, poszukaj szczeniaka, który wymaga minimalnej ilości ćwiczeń, pielęgnacji, szkolenia czy rzadkiej opieki zdrowotnej. Psy czystej krwi często mają przewidywalne cechy. Możesz wyhodować psa, który będzie miał określone cechy fizyczne, spójne zachowanie oraz potrzeby w zakresie ćwiczeń i szkolenia, chociaż oczywiście zdarza się, że niektóre psy łamią stereotypy i mogą nie spełniać oczekiwań danej rasy. Psy o niższych wymaganiach pielęgnacyjnych są dostępne we wszystkich rozmiarach – dużych i małych. Aby znaleźć odpowiedniego towarzysza należy również wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby psa oraz wielkość i klimat otoczenia, w którym pies będzie żył.

Charakterystyka rasy


Najlepsze rasy psów dla zapracowanych lub bardziej leniwych ludzi mają zazwyczaj umiarkowany lub niższy poziom energii, średnią inteligencję i ogólnie dobry stan zdrowia. Niektóre rasy psów są idealne do prowadzenia bardziej leżącego trybu życia, na przykład psy w średnim wieku lub starsze, chociaż te mogą w końcu potrzebować więcej opieki medycznej.

Te 11 ras psów, które nie wymagają dużych nakładów na utrzymanie i mają cechy, które czynią je idealnymi towarzyszami dla zapracowanych właścicieli.

Jamnik

Jamnik to kochana i czuła rasa psów, która jest wspaniałym towarzyszem na kanapie. Pies ten występuje w dwóch rozmiarach: miniaturowym i średnim. Długowłose jamniki wymagają nieco więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż krótkowłose lub szorstkowłose. Wszystkie jednak mogą być doskonałymi towarzyszami! Jamniki mają upartą stronę i będą potrzebowały podstawowego szkolenia, aby nauczyć ich odpowiedniego zachowania. Rasa ta wymaga zazwyczaj tylko umiarkowanej ilości ruchu – z ich krótkimi nogami i długim ciałem, nadmierne bieganie i skakanie może zaostrzyć lub spowodować problemy z kręgosłupem.

Advertisements
Prev